Kursy Nurkowania

Filozofia PADI ” Zacznij nurkowanie już dzisiaj! ” oferuje możliwość rozpoczęcia nurkowania … natychmiast! Kiedy wykonasz pierwszy oddech pod wodą, otworzysz przed sobą drzwi do nowej przygody, hobby i formy spędzania wolnego czasu. Będziesz miał okazję odbycia w bezpiecznych warunkach basenowych swojego pierwszego nurkowania.

PADI-Logo

Kursy PADI

Wszystkie kursy obejmują maski, fajke, płetwy, pianki, regulator i BCD. Plus ksiazki,log book, video i Instruktora PADI.

DISCOVER SCUBA DIVING – odkryj nurkowanie 3500 B / 1 dzien

Dlaczego warto?

Kurs “Discover Scuba Diving” umożliwia zrobienie pierwszego małego kroku w nurkowanie. Zajęcia odbywają się w idealnych warunkach – na basenie lub na wodach baseno-podobnych w towarzystwie instruktora. Program DSD umożliwi zdobycie podstawowych umiejętności nurkowych, oraz podjęcie decyzji o dalszym szkoleniu na kursie Scuba Diver lub Open Water Diver PADI.
nurkowanie

Co potrzebujesz, aby spróbować?

Minimalny wiek: 10 lat, chęci oraz pewne środki finansowe.

Co będziesz robić?

Podczas programu Discover Scuba Diving, zapoznasz się z zasadami oddychania i technikami wyrównywania ciśnienia, zasadami używania sprzętu nurkowego, znakami nurkowymi, technikami oczyszczania automatu i maski z wody.
Pod wodą opanujesz umiejętność swobodnego oddychania przez automat oddechowy, oczyszczania jak i odszukiwania automatu. Poznasz jak proste może być oczyszczanie maski, oraz jak wyrównać ciśnienie pod wodą. Odkryjesz wolność i ekscytujące uczucie nieważkości jakie towarzyszy płetwonurką, którzy opanowali obsługę środka kontroli pływalności – BCD.

Jak długo trwa taki kurs?

Teoria i przygotowanie do nurkowania, oraz samo nurkowanie zajmuje 3-6h. Jesteś w stanie zrobić wszystko w jeden dzień.
nurkowanie

Co daje kurs DSD?

Uzyskasz dyplom PADI, który świadczy, że nabyłeś część umiejętności potrzebnych w nurkowaniu, nurkowanie bez instruktora będzie możliwe kiedy odbędziesz kursu Open Water Diver PADI. Dajemy zniżkę na kurs OWD wszystkim uczestnikom kursu DSD.

SCUBA DIVER – 8500 B / 2 dni

Na tym kursie nauczymy cię nurkować. Jest to najszybszy i najtańszy sposób, aby opanować nurkowanie. Podczas kursu PADI Scuba Diver zapoznasz się z zasadami nurkowania i zdobędziesz wystarczającą wiedzę i umiejętności praktyczne do nurkowania. Twoje uprawnienia będą potwierdzone międzynarodowym certyfikatem nurkowym PADI, który jest ważny w Polsce i na całym świecie.

Kurs nurkowania PADI Scuba Diver to początek wspaniałej przygody. Na tym kursie przekroczysz granicę dwóch światów i odkryjesz magię podwodnych przygód. Pod koniec zdobędziesz niezbędne do bezpiecznego nurkowania umiejętności. Otrzymasz międzynarodowe uprawnienia do nurkowania. Jako nurek z certyfikatem nurka PADI będziesz mógł wypożyczać sprzęt nurkowy, podróżować i nurkować na całym świecie. Będziesz mógł również dołączyć do klubu nurkowego

Uprawnienia nurkowe PADI Scuba Diver są ograniczonymi uprawnieniami, przeznaczonymi dla osób, które chcą zawsze nurkować pod nadzorem divemastera czy instruktora do maksymalnej głębokości 12 metrów. Kurs PADI Scuba Diver jest częścią składową pełnego kursu podstawowego Open Water Diver. Struktura kursu oraz kolejność nauki jest taka sama jak na pełnym kursie podstawowym, ale uczestnicy kursu Scuba Diver biorą udział tylko w następujących jego częściach:

Zajęcia teoretyczne od 1 do 3
Zajęcia praktyczne na basenie od 1 do 3
Nurkowania na wodach otwartych od 1 do 2
Jeżeli osoba posiadająca uprawnienia PADI Scuba Diver, chciałaby uzyskać pełne uprawnienia nurkowe na poziomie Open Water Diver, wystarczy, aby dokończyła ona w dowolnym momencie brakujące segmenty kursu.

OPEN WATER DIVER 10500 B / 3-4 dni

Kurs Open Water Diver PADI (OWD) (stopień podstawowy) jest najpopularniejszym i najbardziej uznanym kursem dla początkujących nurków na świecie. Program tego kursu umożliwia opanowanie podstawowych umiejętności nurkowych, a po jego ukończeniu otrzymuje się uznawany na całym świecie wydany przez PADI certyfikat Open Water Diver PADI uprawniający do samodzielnego nurkowania do głębokości 18 metrów

Podczas kursu uczestnik zdobywa wiedzę teoretyczną ucząc się samodzielnie z książki oraz słuchajac wykładów. Ogląda również film szkoleniowy. W części praktycznej uczestniczy w nurkowaniach szkoleniowych w basenie oraz w odkrytej wodzie (morze, ocean) na których wykonuje pod okiem instruktora szereg ćwiczeń takich jak oczyszczanie pod wodą maski i automatu oddechowego, kontrolowanie swojej pływalnosci, awaryjne wynurzenie itp..

Minimalny wiek kursanta – 10 lat (dzieci do 15 lat otrzymaja stopień JUNIOR OPEN WATER DIVER)
Maksymalna głebokość podczas szkolenia 18m
Czas trwania kursu PADI Open Water Diver – 4 dni
Wydana licenja uprawnia do nurkowania do 18m wraz z partnerem, który posiada conajmniej stopień OWD

Join on Facebook