Co to jest freediving?

Sara-Campbell5639168e-14cd-11e3-a590-005056b70bb8

Co to jest freediving?

Freediving (z ang. free – wolny, swobodny; diving – nurkowanie) – nurkowanie na wstrzymanym oddechu jest prosty. Freediver opiera się na jednym oddechu powietrza do odkrywania świata podwodnego. Plywanie z wdziękiem, bez marnowania energii. Freediver mogą spędzić kilka minut pod wodą i doświadczyc wode podobnie jak każdy inny ssak morski. Wolny od sprzętu nurkowego. Freediver mogą podkraść się do żółwia lub schodzenia w dół na spotkanie z manta ray.

Nurkowanie swobodne promuje zdrowie i kondycję. Jest to najbardziej naturalny i spokojny sposób badać głębiny oceanów z minimalnym wpływem. Jest to również najlepszy sposób, aby uwolnić się i spędzać więcej czasu ciesząc się pięknem i ciszą morza.

Freediving jest także technika wykorzystywana w różnych działaniach wodnych takich jak surfing, pływanie synchroniczne, włóczni bezdechu rybackiego, snorkeling, jogi i medytacji.

“Nurkuję na wstrzymanym oddechu by odczuć nowe doznania i emocje których nigdy nie czułem. Nie wiem co pcha mnie na dół i nie dbam o to co to jest. Jest to na tyle piękne, że będę nurkował zawsze, tak długo jak pozwoli mi na to moje ciało.”

Umberto Pelizzari – mistrz świata w nurkowaniu swobodnym

Join on Facebook